Witamy w Geoportalu Powiatu Krośnieńskiego. Zapraszamy do korzystania z naszych serwisów.
zmień wielkość tekstu:

▶ 2016-01-10

System Informacji Przestrzennej Powiatu Krośnieńskiego niedawno obchodził swoje „pierwsze urodziny”. Jak można podsumować ten okres i czy system sprawdził się w praktyce? Rzut oka na statystyki oglądalności wystarczy, aby stwierdzić, że rzeczywistość przerosła oczekiwania. Powiat Krośnieński zachęcony popularnością systemu postanowił jeszcze rozbudować jego funkcjonalność o Portal Interesanta. Za jego pośrednictwem można zamówić, opłacić oraz pobrać interesujące nas wypisy, wyrysy oraz inne materiały z zasobu geodezyjnego.

Czytaj więcej...

▶ 2015-12-08

Wszystkie Gminy z terenu Powiatu Krośnieńskiego podpisały stosowne porozumienia i mogą już korzystać z zasobów oferowanych przez System Informacji Przestrzennej Powiatu Krośnieńskiego. Do grona użytkowników systemu dołączył również Powiatow Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Krośnie.

▶ 2015-07-01

Wdrożenie systemu jest niezwykle ważnym momentem, ale prawdziwy test przychodzi dopiero później, kiedy zaczyna się codzienna ekspolatacja. Systemu Informacji Przestrzennej Powiatu Krośnieńskiego nie ominęły tzw. "problemy wieku dziecięcego", ale żaden z nich nie był na tyle poważny, aby ograniczyć lub uniemożliwić użytkonikom dostęp do zasobów. W tym miejscu duże słowa uznania należą się firmie ISPiK z Gliwic, która po wykonaniu systemu objęła nad nim pięcioletnią opiekę autorską, z której wywiązuje się wzorowo. Pokrzepiające są również statystyki oglądalności portalu głównego oraz serwisu mapowego. W ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2015 roku liczba użytkowników była wyższa niż zakładana dla całego pierwszego roku. Mamy nadzieję, że z miesiąca na miesiąc użytkowników systemu będzie przybywało.

▶ 2015-05-20

Zakończyły się kolejne wdrożenie Systemu Informacji Przestrzennej Powiatu Krośnieńskiego. Do grona użytkowników systemu dołączyli pracownicy Urzędu Gminy Krośnienko Wyżne, Sądu Rejonowego w Krośnie, Urzędu Gminy w Wojaszówce oraz Urzędu Gminy w Miejscy Piastowym. Nowe umowy czekają jeynie na złożenie podpisów, więc kolejne wdrożenia są jedynie kwestią czasu.

▶ 2015-03-09

Gmina Iwonicz-Zdrój jako pierwsza zakończyła proces formalny oraz spełniła wymogi techniczne, aby uzyskać elektroniczny dostęp do bazy Ewidencji Gruntów i Budynków oraz innych baz prowadzonych przez Powiat Krośnieńśki. Pracownicy Urzędu Gminy w Iwoniczu-Zdroju już mogą wspierać się Systemem Informacji Przestrzennej Powiatu Krośnieńśkiego w codziennych działaniach.

▶ 2015-01-27

Wkrótce po uruchomieniu Systemu Informacji Przestrzennej Powiatu Krośnieńskiego, wiele instytucji publicznych zwróciło się Starostwa Powiatowego w Krośnie z wnioskiem o uzyskanie elektronicznego dostępu do zasobu geodezyjnego. Aktualnie trwa ocena formalna złożonych wniosków i wkrótce pierwsze umowy zostaną podpisane.

▶ 2014-11-28

Planujesz inwestycję na terenie powiatu krośnieńskiego? SIP przyjedzie z pomocą!

Czy to możliwe, że powiat krośnieński posiada lepsze mapy od Google? Choć porównanie do giganta z Mountain View może wydawać się nie na miejscu, to pod wieloma względami niedawno uruchomiony przez Starostwo Powiatowe w Krośnie system przewyższa jedno z najpopularniejszych rozwiązań mapowych na całym świecie. Przewaga ta wynika głównie z zakresu prezentowanych informacji, który znacznie wykracza poza to, co oferują popularne Google Maps.

System Informacji Przestrzennej Powiatu Krośnieńskiego składa się z pięciu głównych modułów, z których najciekawszym wydaje się Interaktywny Plan Powiatu. Pod tą zakładką kryje się bardzo przyjazny serwis mapowy, umożliwiający dostęp do szeregu informacji, szczególnie przydatnych dla osób planujących inwestycję na terenie powiatu krośnieńskiego. Bez potrzeby wizyty w urzędzie i zakładania konta w systemie możemy uzyskać podstawowe informacje na temat działek, ich lokalizacji, znajdujących się na nich budynków, sieci uzbrojenia terenu, ceny, struktury własności czy zasięgu planów zagospodarowania przestrzennego. Do tej pory zebranie takiej ilości informacji wymagało wizyt w kilku urzędach, dziś można do nich dotrzeć w ciągu kilku minut, bez konieczności wychodzenia z wygodnego fotela.

Każdy, kto ma za sobą budowę wymarzonego domu, czy inną inwestycję budowlaną z pewnością doceni użyteczność tego rozwiązania. SIP w tym kontekście oznacza głównie ogromną oszczędność czasu, co w dzisiejszych czasach bezpośrednio przekłada się na zawartość portfela.

▶ 2014-10-29

Konferencja podsumowująca realizację projektu „Budowa Systemu Informacji Przestrzennej (SIP) wspomagającego zarządzanie Powiatem Krośnieńskim”.

Czytaj więcej...

▶ 2014-09-01

Publikacja i uruchomienie Portalu Systemu Informacji Przestrzennej Powiatu Krośnieńskiego.

Ta strona używa plików Cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie Cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami używanej przeglądarki.
x