Serwisy dedykowane zaawansowanym użytkownikom SIP

Obok serwisów mapowych portalu SIP, dedykowanych szerokiemu gronu odbiorców informacji geograficznej, portal udostępnia moduły dedykowane zaawansowanym użytkownikom geoinformacji:

• Portal Publikacji Metadanych

• Portal Geodety

Portal Publikacji Metadanych - udostępnia dedykowaną aplikację - katalog metadanych, publikujący metadane geoinformacyjne opisujące wszystkie zbiory danych przestrzennych dostępne w bazach danych SIP zarówno w części wewnętrznej jak i na portalu SIP.

Katalog umożliwia wyszukiwanie dokumentów metadanych na podstawie różnych kryteriów.

Po znalezieniu odpowiednich plików, aplikacja udostępnia ich podgląd lub pozwala na pobranie.

Portal Geodety  - udostępnia  dedykowaną aplikację - WebEWID dedykowaną wykonawcom geodezyjnym realizującym prace na terenie powiatu krośnieńskiego.