Witamy w Geoportalu Powiatu Krośnieńskiego. Zapraszamy do korzystania z naszych serwisów.
zmień wielkość tekstu:

Wewnętrzna część systemu

SIP jest systemem scentralizowanym, opartym o hurtownię danych przestrzennych i opisowych. Warstwowa architektura systemu wykorzystuje relacyjną bazę danych ORACLE oraz platformę aplikacyjną IUIP wyposażoną w liczne moduły specjalistyczne, m.in.: serwer danych przestrzennych o nazwie ISDP, klienta geoportalu o nazwie Geoportal Toolkit, różnorodne narzędzia administracyjne i konfiguracyjne.

W centralnej bazie danych są zgromadzone i będą regularnie aktualizowane przede wszystkim repliki źródłowych zbiorów danych mapowych oraz rejestrów i ewidencji pochodzących z poszczególnych komórek organizacyjnych Starostwa Powiatowego w Krośnie.

W ramach projektu zainstalowano i skonfigurowano w sieci wewnętrznej starostwa kilka zintegrowanych ze sobą specjalistycznych aplikacji wspierających wykonywanie zadań służbowych na poszczególnych stanowiskach oraz skrócenie i uproszczenie realizacji wybranych procedur administracyjnych, szczególnie tych, dla których informacja przestrzenna jest nieodzowna. Aplikacje te obejmują przede wszystkim następujące funkcjonalności: dostęp do baz danych zasobu geodezyjno-kartograficznego, dostęp do danych ewidencji gruntów i budynków, prezentację struktury własności i wartości nieruchomości, integrację spraw i decyzji administracyjnych z przestrzenią, obsługę metadanych, administrację systemem i użytkownikami.

 

Ta strona używa plików Cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie Cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami używanej przeglądarki.
x